Skip to content

Receptą na zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w budynku, a co za tym idzie obniżenie kosztów jego ogrzewania przy jednoczesnej poprawie komfortu termicznego jest termomodernizacja. Budynki z „wielkiej płyty” zużywają  ciepło w nadmiarze wszyscy to wiedzą dlatego dbając o komfort życia naszych mieszkańców SM „Wola” w czerwcu 2016r. przystąpiła do pierwszej inwestycji termomodernizacji budynków mieszkalnych. Dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  budynek przy ul. Lipowa 35-37-39 jako pierwszy został poddany termomodernizacji.  Obecnie budynek jest okazały i zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałej części infrastruktury. Efekty ekonomiczne w postaci zmniejszenia zużycia ciepła był zauważalny już po pierwszym sezonie grzewczym.

Budynek ul. Lipowa 35-37-39

Po pierwszym termomodernizacyjnym sukcesie mieszkańcy kolejnych nieruchomości wystąpili z wnioskiem o przeprowadzenie kompleksowej inwestycji obejmującej między innymi docieplenie ścian, stropodachu i remont balkonów. W marcu 2017 w budynkach przy ul. Klonowa 1-3 oraz Klonowa 5 przystąpiono do prac.

Budynek ul. Klonowa 1-3
Budynek ul. Klonowa 5

Obecnie budynki przedstawione na powyższych zdjęciach są docieplone w całości, a położona barwna struktura tynku zdecydowanie zmieniła na korzyść ich wygląd. Na pewno miło jest mieszkać w takich nieruchomościach.

W 2018 roku w systemie zaprojektuj sfinansuj i wybuduj została przeprowadzona inwestycja w nieruchomościach zlokalizowanych przy ulicach Górnicza 17, Leśna 1-3 oraz Słoneczna 2-4-6.

Zachowując tą samą estetykę barw, budynki wielorodzinne tworzę spójnie prezentującą się wizualizację przestrzenną.

Budynek ul. Górnicza 17
Budynek ul. Górnicza 17
Budynek ul. Leśna 1-3
Budynek ul. Słoneczna 2-4-6

W roku 2019 zastała przeprowadzona kolejna inwestycja termomodernizacyjna tym razem na terenie osiedla mieszkaniowego Wola I przy ulicy Górnicza 14 oraz 15.

Back To Top